Kreativna radionica na kojoj su mališani zajedno sa mamama, tatama, tetkama, bakama i dekama na maštovit način izrađivali čizmice u susret svetonikolajevskom prazniku održana je u Dječijem vrtiću „Čika Jova Zmaj“ u Foči.
Već četiri godine mališani u svojoj drugoj kući vaspitanja i igre zajedno sa roditeljima prave čizmice, a sugrađanima ove godine spremaju bogat praznični program.
Od platna, kartona, tufera, ljepila, sjajeva, dugmića i ostalih ukrasa nastalo je na desetine čarobnih čizmica koje su obogatile vrtićki prostor.
Veliki kreativci osmislili su tehnike i sa dječicom brzo ispunili povjerene zadatke.
Radost kod mališana još veća dok iščekuju da čizmice budu darovane.
U Dječijem vrtiću “Čika Jova Zmaj” spremaju i bogat program u susret novogodišnjim praznicima.
-Ove godine organizujemo “Novogodišnji vašar” koji je planiran za 23.decembar, gdje će se mališani družiti sa roditeljima i još neki sadržaji koje čuvamo kao iznenađenje, zatim naša “Zimska čarolija” koja je postala uobičajena aktivnost održaće se 27.decembra u Gradskom pozorištu. Imamo i nagradni foto konkurs “Decembarska čarolija” gdje se biraju tri najbolje fotografije i još brojne druge aktivnosti-navela je direktorka Vrtića, Slađana Vladičić.
Mališani Čika Jova Zmaja spremaju i “Novogodišnju šetnju” neobičnu manifestaciju koju će krajem decembra nesebično darovati svojim sugrađanima.