Fudbal frends – sportski događaj od posebnog značaja za Srpsku

Feb 27, 2016 @ 10:27 | autor Igor Janković
Fudbal frends – sportski događaj od posebnog značaja za Srpsku
Sport
0

Međunarodni omladinski turnir “Fudbal frends”, koji se već duže od deset godina održava u Foči, Ministarstvo porodice, omladine i sporta ove godine je uvrstilo u sportske manifestacije od posebnog značaja za Republiku Srpsku, što znači da če imati i povlašten status kada je u pitanju finansiranje iz republičkog budžeta Među deset najznačajnijih sportskih događaja u Srpskoj, Fudbal frends se našao na četvrtom mjestu, iza Izbora najboljih sportista RS, skijaškog FIS kupa Jahorina i teniskog čelendžer turnira u Banjaluci. Ministarstvo porodice, omladine i sporta RS izvršilo je izbor sportskih događaja na osnovu pristiglih prijava na javni poziv za dostavljanje sportskih manifestacija od posebnog značaja za RS za 2016. godinu. Odluku je, na osnovu bodovanja i prijedloga Komisije, donijela ministar Jasmina Davidović. Osim sportskih manifestacija od posebnog značaja, izabrano je i 28 sportskih manifestacija od značaja za RS.

 

Sportske manifestacije od posebnog značaja
1. Glas Srpske a.d. Banjaluka – Izbor 10 najboljih sportista Republike Srpske.
2. Smučarsko planinarsko društvo ”Jahorina” Pale – FIS KUP ”Jahorina 2016”.
3. Teniski klub ”Mladost” Banjaluka – ATP Čelendžer 2016.
4. FK ”Sutjeska” Foča – Međunarodni fudbalski turnir ”Fudbal frends”.
5. JU centar za kulturu i sport ”Radenko Mišević” Rogatica – 53. Međuopštinske
omladinske sportske igre ”Rogatica 2016”.
6. Kajak kanu klub ”Vrbas” Banjaluka – Svjetsko prvenstvo za seniore u kajaku i kanuu
na divljim vodama ”Banjaluka – Vrbas 2016”.
7. UG ”Međunarodni rukometni TV turnir šamiona” Doboj – 48. Međunarodni
rukometni TV turnir šamiona ”Doboj 2016”.
8. Atletski klub ”Brčko” Brčko – 20. ”Vidovdanska trka”.
9. Biciklistički klub ”BSK” Banjaluka – Međunarodna biciklistička trka
”Banjaluka-Beogad”.
10. FK ”Proleter JP” Bijeljina – Turnir prijateljstva 2016 ”U 16”.

Sportske manifestacije od značaja

  1. Smučarski klub ”Sarajevo” Istočno Sarajevo – ”Fis Balkan kup 2015”.
    2. Aero klub ”Prijedor” Prijedor – 21. Petrovdanski padobranski kup ”Prijedor
    2016”.
    3. Akademski plivački klub ”22. april” Banja Luka – 7. Međunarodni plivački
    miting ”22. april”.
    4. Plivački klub ”Olimp” Banjaluka – 8. Međunarodni plivački miting ”Banjaluka
    Open 2016”.
    5. Teniski klub ”Dr Mladen Stojanović” Prijedor – 13. Fjučers – 43. Memorijal dr
    Mladen Stojanović.
    6. Teniski klub ”Banja Luka” Banja Luka – Banja Luka ”Lejdis Open 2016”.
    2
    7. Atletski klub ”Borac” Banjaluka – Međunarodna atletska ulična trka ”Banjaluka
    2016”.
    8. Atletski klub ”Prijedor” Prijedor – 22. Međunarodna ulična trka ”Prijedor 2016”.
    9. Omladinski rukometni klub ”Omladinac” Banja Luka – Međunarodni omladinski
    rukometni turnir ”ORKA 2016”.
    10. SS MeNeRaLi RS – 4. Međunarodno otvoreno prvenstvo Republike Srpske u atletici.
    11. Odbojkaški klub invalida ”Banjaluka” Banjaluka – 14. Međunarodni turnir u
    sjedećoj odbojci ”Banjaluka OPEN 2016”.
    12. Košarkaški klub ”Radivoj Korać” Banja Luka – 13. Memorijalni turnir ”Radivoj
    Korać 2016”.
    13. Smučarski klub ”Romanija” Pale – Balkanski biatlon kup 2016.
    14. Veslačko društvo ”Trebišnjica” Banja Luka – 15. Međunarodna regata u kajaku i
    kanuu na mirnim vodama.
    15. Sportsko društvo ”Glasinac” Sokolac – 15. Međunarodni atletski miting.
    16. Plivački klub ”Leotar” Trebinje – Međunarodni memorijalni miting ”Srđan i
    Maksim”.
    17. Kik boks i boks klub ”Leotar” Trebinje – 2. Međunarodni turnir u boksu ”Trebinje
    2016”.
    18. Planinarsko društvo ”Javorina” Pale – Jahorina ultra trail 2016.
    19. Trkački rekreativni klub Banja Luka – Banjalučki polumaraton
    20. Teniski savez Banja Luka – Kup reprezentacija Srbije, Švajcarske i Republike
    Srpske.
    21. Košarkaški savez Republike Srpske – ”Košarkaški sabor 2016”
    22. Rukometni klub ”Slavija” Istočno Sarajevo – Međunarodni turnir u rukometu
    ”Slavija 2016”
    23. Udruženje veterana FK ”Naprijed” i FK ”Naprijed” Banja Luka – 11. Memorijalni
    međunarodni turnir pionira ”Duško Ožegović”
    24. Košarkaški klub invalida ”Vrbas” Banja Luka – Evropski čelendžer kup.
    25. Džudo klub ”Leotar” Trebinje – 8. Međunarodni džudo kup ”Trebinje 2016” i 6.
    Memorijal ”Miloš Mrdić”
    26. FK ”Zvijezda 09” Bijeljina – Međunarodni dječiji fudbalski festival 2. Trofej
    ”Ilija Pantelić 2016”.
    27. Teniski klub ”Prohema” Brčko – ITF Fjučers open 2016.
    28. Ženski košarkaški klub ”Orlovi” Banja Luka – Međunarodni memorijalni
    košarkaški turnir ”ACO – PRLE – MILENKO”

 

Podijeli vijest:

Komentari

komentara