Kad neće, neće! Odlična igra i nesrećan poraz Sutjeske u dramatičnom meču sa Borcem

Dec 22, 2018 @ 23:18 | autor Igor Janković
Sport
0

Veliko slavlje i pjesma Banjalučana, a suze Fočaka viđeni su na kraju dramatičnog košarkaškog susreta u fočanskom „hramu sporta“, koji je završen pobjedom gostiju od pola koša razlike 78:79.

U posljednjem kolu pred zimsku pauzu, Fočacima je večeras malo nedostajalo da pred svojim navijačima savladaju jednog od glavnih favorita za osvajanje titule u Prvoj ligi Republike Srpske.

Na tri i po minuta prije kraja, Sutjeska je vodila sa devet poena razlike, a onda igrači Borca prave preokret sa četiri trojke, od kojih je tri, i to iz velike udaljenosti na istecima napada, pogodio kapiten Banjalučana Srđan Lončar.

Izuzetno zanimljiv i neizvjestan meč vrhunac drame ponudio je u samoj završnici, na četiri sekunde prije kraja, kada su domaćini izveli loptu ispod koša gostiju i tri puta dolazili u situaciju da šutiraju,ali lopta nikako nije htjela kroz obruč, a u posljednjem pokušaju je bukvalno iscurila iz koša.

sut borac 2

„U Foči je uvijek spektakl igrati i uvijek odlučuje jedna lopta. Nama se otvorio šut, domaćini nisu imali sreće i ja im želim da im se sreća vrati u nastavku sezone“, rekao je kapiten Borca Srđan Lončar.

On je dodao da u Borcu sanjaju povratak u Premijer ligu BiH i da su na dobrom putu da to i ostvare.

Trener Sutjeske Milenko Ivanović čestitao je gostima pobjedu.

„Mislim da smo zaslužili da pobijedimo, ali smo odigrali loše posljednjih pet minuta, ušli smo u nepotrebnu nervozu što je rezultiralo preokretom Borca. Na kraju, lopta nije htjela da uđe“, rekao je Ivanović.

On je izrazio uvjerenje da će u drugom dijelu sezone Sutjeska imati više sreće i da će pružati još bolje partije.

Najefikasniji igrač susreta bio je Peđa Lončar iz Borca sa 22 poena, dok je u ekipi domaćina dva poena manje postigao Stefan Živanović.

Fočacima je ovo sedmi poraz i uz četiri pobjede nalaze se u donjem dijelu tabele, dok je Borac zabilježio devetu pobjedu i sa samo jednim porazom, a uz jedan neodigran meč, trenutno je na drugoj poziciji.

Ukoliko slave i u zaostalom meču protiv Student  Igokee, Banjalučani će prvi dio takmičenja završiti kao jesenji šampioni.