Košarka: Mladi sastav Budućnosti iznenadio i Fočake- drugi poraz Sutjeske

Nov 8, 2018 @ 12:54 | autor Igor Janković
Sport
0

Košarkaši Sutjeske poraženi su sinoć u Foči od Budućnosti iz Bijeljine 58:76 u 4. kolu Prve lige Republike Srpske.

Po četvrtinama je bilo 13:19, 13:24, 21:18 i 11:15.

Mladi sastav iz Bijeljine, koji je u prošlom kolu iznenadio pobijedivši gradskog rivala Radnika, odigrao je još jednu odličnu utakmicu.

Gosti su još u ranoj fazi meča stekli prednost, koju do kraja nisu ispuštali.

Na poluvremenu je bilo plus 17 za Budućnost, a u nastavku bi Sutjeska tek ponekad uspjela da priđe na minus deset, ali su gosti bili izuzetno šuterski raspoloženi i nisu dozvolili neizvjesnu završnicu.

Najbolji igrač meča bio je kapiten gostiju Jovica Kecman sa 21 poenom, a veliki doprinos pobjedi dao je i 15-godišnji Nikola Radovanović sa 19 poena.

U domaćem sastavu Mrđan Mrković je ubacio 13, Stefan Živanović 11, a Nemanja Sladoje 10 poena.

Trener Budućnosti Dario Čojić kaže da su njegovi mladi igrači prevazišli očekivanja.

“Samo su četiri naša igrača punoljetna i biće sigurno oscilacija tokom sezone, ali za ovo večeras što su pokazali moram da čestitam mojim momcima, a takođe i domaćinu na fer i korektnoj utakmici. Kada pogledate ko je jedan od najefikasnijih igrača na ovoj utakmici, dobićete odgovor na pitanje- koje su naše ambicije? To je Nikola Radovanović, koji ima 15 godina, tako da je to naš cilj- stvaranje igrača, a rezultat će u tom sistemu sam po sebi doći. Ambicije su nam opstanak u ligi, mi smo novajlije i nećemo po cijenu igre mladih igrača da dovodimo pojačanja za eventualni ulazak u plej-of ili Premijer ligu”, rekao je Čojić.

Trener Sutjeske Milenko Ivanović čestitao je gostima na zasluženoj pobjedi.

“Očekivao sam ovakvu ekipu Budućnosti, ipak su pobijedili u prethodnom kolu Radnik, koji je mnogo iskusniji od njih, čime su dobili samopouzdanje. Upozoravao sam moje igrače da treba da uđemo maksimalno agresivno i da će odlučivati energija i skok, što se i desilo. Budućnost je bila dosta agresivnija od samog početak utakmice, što najbolje odslikava omjer skokova na poluvremenu; 26 Budućnosti, a devet naše ekipe”, rekao je Ivanović.

Sutjesci je ovo drugi poraz u sezoni i trenutno je na diobi od četvrtog do šestog mjesta sa dvije pobjede.

Prvi je banjalučki Borac sa sve četiri pobjede, dok su na drugom i trećem mjestu bijeljinske ekipe Budućnost i Radnik sa po tri trijumfa.

U narednom, petom kolu, Sutjeska će u ponedjeljak, 12. novembra gostovati u Višegradu ekipi Varde, koja, takođe, ima dvije pobjede i dva poraza.