Odbojkašice SŠC Foča okitile se zlatom na Regionalnom takmičenju

Mar 3, 2015 @ 13:23 | autor Nataša Miletić
Sport
0

Na Regionalnom takmičenju u okviru Malih olimpijskih igara Republike Srpske za školsku 2014/2015. godinu odbojkašice Srednjoškolskog centra u Foči osvojile su zlatnu medalju.

U polufinalnoj utakmici igračice Srednjoškolskog centra iz Foče savladali su ekipu Srednjoškolskog centra „Svetozar Ćorović“ iz Ljubinja rezultatom 2:0.

Andrea Slijepčević – najbolja odbojkašica

Kvalitet takmičenja bio je na zavidnom nivou, posebno u finalnoj utakmici u ženskoj konkurenciji između srednjoškolki Foče i Bileće, koja je bila neizvjesna do samog kraja, ali su je fočanke završile u svoju korist rezultatom 2:1.

Za najbolju poenterku na regionalnom takmičenju u ženskoj konkurenciji proglašena Marija Jaglučić, učenica SŠC Foča, dok je njena saigračica Andrea Slijepčević proglašena za najbolju odbojkašicu turnira.

Najbolja_poenterka

Marija Jagulić – najbolja poenterka

U muškoj konkurenciji su bile prijavljene 3 ekipe, Srednjoškolski centar Foča, Tehnička škola Trebinje i Srednjoškolski centar „Svetozar Ćorović“ Ljubinje. Nakon odigrane tri utakmice, svako sa svakim, pobjednik je bila ekipa Srednjoškolskog centra „Svetozar Ćorović“ Ljubinje, a muška ekipa Srednjoškolskog centra Foča zauzela je drugo mjesto.

odbojka2

Zlatnom medaljom na Regionalnom takmičenju odbojkašice Srednjoškolskog centra Foča obezbijedile su plasman na Republičko finalno takmičenje Malih olimpijskih igara Republike Srpske, koje će biti održano u Trebinju, 09. i 10. maja.