Rijeka i Zvezda u finalu Fudbal frendsa uz TV prenos

Jul 30, 2017 @ 9:44 | autor Igor Janković
Sport
0

U finalu 13. Međunarodnog omladinskog turnira „Fudbal frends“ u Foči večeras će igrati branilac titule „Rijeka“ i dvostruki osvajač krune prijateljstva „Crvena zvezda“.

„Crvena zvezda“ je u polufinalu odigrala dramatičan meč sa „Mariborom“. Nakon prvog poluvremena vodila je sa 2:0, ali su pobjednika na kraju morali da odluče penali.

Crveno bijeli su poveli prelijepim golovima Nikole Puzića i Viktora Živojinovića, ali su u drugom poluvremnu potpuno stali, a uporni Mariborčani, koji su uz “Partizan” najmlađi na turniru, nisu se predavali i do izjednačenja su došli ništa manje lijepim golovima Žana Vipotnjaka i Mihe Simovića.

Malo je nedostajalo da Slovenci naprave potpuni preokret, jer je najbolji pojedinac susreta Kris Cener u samom finišu meča pogodio prečku.

Maribor Zvezda penali

Sa bijele tačke, Beograđani su imali više sreće i slavili su ukupnim rezultatom 6:5.

Maribbor zvezda penali 2

Trener “Crvene zvezde” Zoran Perković kaže da se još jednom pokaza koliko rezultat 2:0 zna da bude nezgodan i varljiv.

„Poslije dominantne igre i vođstva od 2:0 uslijedio je pad u drugom poluvremenu, a imali smo i dosta sreće, kada je protivnik pogodio prečku. Čestitam Mariboru na izvanrednoj igri i fer ponašanju“, rekao je Perković.

Maribor Zvezda radost

Igrač “Crvene zvezde” Aleksandar Bogdanović poručio je da su veoma motivisani i da se nadaju da će osvojiti turnir.

Pomoćni trener „Maribora“ Boštjan Merc čestitao je “Zvezdi” na odličnoj igri i plasmanu u finale.

Maribor Zvezda

„Čestitke zaslučuju i naši dečki, koji su 2001. i 2002. godište i odlično su se nosili sa starijim protivnikom, ponosni smo na njih. Ovaj turnir će značiti mnogo za naše mlade igrače, čast im je da se bore protiv ovako jakih protivnika“, rekao je Merc.

Prethodno je u prvom polufinalnom okršaju „Rijeka“ golom Kugi Jozefa sa 1:0 savladala ekipu „Vardara“, pa će imati priliku da odbrani trofej osvojen prošle godine.

Vardar Rijeka

Trener „Rijeke“ Renato Pilipović ocijenio je da je utakmica bila „tvrda“ i teška.

„Protiv sebe smno imali čvrstog protivnika, koji je igrao zavoreno sa gustom odbranom, koju je bilo teško probiti. Na sreću, uspjeli smo dati gol iz prekida“, rekao je Pilipović.

Trener „Vardara“ Vladimir Kolev kaže da je utakmica bila ravnopravna i da je presudila greška golmana.

„Razočarani smo, moglo je da bude i drugačije“, rekao je Kolev.

On je ocijenio da je Fudbal frends jedan od najjačih turnira na ovim prostorima.

„Ovo su najkvalitetniji kadetski timovi bivše Jugoslavije i trebalo bi organizovati više ovakvih takmičenja da bi mladi fudbaleri mogli napredovati“, napomenuo je Kolev.

partizan zeljo

U mečevima za plasman od 5. do 8. mjesta, podgorička „Budućnost“ savaldala je domaću „Sutjesku“ sa 7:0, dok je sarajevski „Željezničar“ uspio da preokrene rezultat protiv „Partizana“ i da slavi sa 2:1.

Finale „Fudbal frendsa“ igra se večeras od 19,30, prvi put uz televizijski prenos i to na regionalnoj sportskoj televiziji „Arena“.