Sutjeska bolja od Slavije- najmlađi se dobro oznojili

Mar 18, 2018 @ 13:08 | autor Igor Janković
Sport
0

Košarkaši Sutjeske savladali su na svom terenu Slaviju iz Istočnog Sarajeva 87:75 u 20. kolu Prve lige Republike Srpske.

Domaćin je igrao sa dosta rotacija, da bi, kako je to prethodno i najavio trener Milenko Ivanović, najmlađi prvotimci dobili što veću minutažu, tako da je ostvaren dvostruki cilj- zabilježena je pobjeda, a neiskusni igrači su imali priliku da se dobro oznoje.

Nakon izjednačene igre u prve dvije četvrtine, nastavak meča donio je dosta čvršću igru Sutjeske, koja je polako uspijevala da se rezultatski odlijepi.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Stefan Živanović iz Sutjeske sa 24 poena. Dvocifren učinak u pobjedničkom sastavu imali su još Mrđan Mrković i Stefan Ivanović po 16 i Stefan Radović 11 poena.

Od mlađih igrača odskočio je Aleksandar Marić koji je postigao osam poena.

U ekipi Slavije prednjačili su Stefan Simanić 16, Neven Damjanović 14 i Dušan Elez 13 poena.

Sutjeska je na sedmom mjestu i sada ima po deset pobjeda i poraza, a do kraja ligaškog dijela takmičenja ostala su još dva kola.