Zlatne stonoteniserke- pobjeda košarkaša u komšijskom derbiju- poraz odbojkašica

Feb 18, 2019 @ 12:36 | autor Igor Janković
Sport
0

Košarkaši Sutjeske savladali su u Foči višegradsku Vardu u 16. kolu Prve lige Republike Srpske rezultatom 69:68. Kao što je to uvijek biva u susretu ova dva komšijska kluba, derbi je protekao u izjednačenoj igri sa uzbudljivom završnicom. Gosti su imali prednost većim dijelom susreta, a najveća razlika bila je polovinom treće četvrtine- plus 12 poena za Vardu: 35:47. U posljednju četvrtinu ušlo se pri rezultatu 44:47. Vodila se velika borba, a Sutjeska je prvi put u drugom poluvremenu povela na sedam minuta prije kraja i to trojkom Stefana Radovića 52.51. Gosti opet preuzimaju konce igre u svoje ruke i kako se meč bližio kraju polako su povećavali prednost, koja je na četiri minuta prije kraja iznosila šest poena razlike 57:63. Minut prije kraja, na semaforu je pisalo 65:68. Preokret i pobjedu domaćinu donijeli su Nemanja Sladoje i Stefan Živanović. Sladoje je pola minuta prije kraja smanjio na 67:68, da bi Živanović dvije sekunde prije sirene pogodio za konačnih 69:68 za Sutjesku.

Najefikasniji igrač susreta bio je Goran Bodiroga iz Varde sa 20 poena, a dvocifren učinka kod Višegrađana imali su i Ljubomir Mioljanić 16 i Đorđe savić 12 poena.

U pobjedničkom sastavu, Marko Miranović je postigao 15, Nemanja Sladoje i Stefan Živanović po 14, Stefan Radović 11 poena.

Veoma važna pobjeda za Fočake, ukupno sedma iz 15 mečeva.  Varda je ostala na devet pobjeda.

Prva dva mjesta dijele Borac i Sokolac sa po 13 pobjeda. U narednom, 17. kolu, Sutjeska će ugostiti zvorničku Drinu-Princip.

Poraz odbojkašica, pobjeda odbojkaša

Odbojkašice Maglića poražene su na svom terenu od Kule iz Gradačca 0:3 u 15. kolu Premijer lige BiH.

Po setovima je bilo 17:25, 11:25, 20:25.

Maglić je ostao na šestom mjestu sa 18 bodova, ali sada ima samo bod više od Smeča koji je na sedmom mjestu.

Na sljedećem kolu, Fočanke gostuju u Gacku istoimenoj ekipi, koja zauzima treće mjesto sa 33 boda.

Posle zimske pauze, nastavljeno je prvenstvo Republike Srpske u muškoj odbojci i to mečevima 10. kola.

Fočanski Maglić je na svom terenu savaladao Jahorinu sa 3.1, po setovima 25:15, 25:12, 22:25, 25:22.
Ostala su da se odigraju još dva kola, nakon čega će prva četiri sastava igrati plej of za prvaka i ulazak u Premijer lugu BiH, dok iz lige niko neće ispasti.

Maglić je trenutno četvrti sa 11 bodova, jednim bodom više od petoplasirane Crvene zvijezde.

U narednom 11. kolu, Fočaci gostuju u Gradišci.

Dva zlata za fočanske stonoteniserke na prvenstvu Srpske do 12 godina

Fočanski stonoteniseri osvojili su četiri medalje- dvije zlatne i po jednu srebrnu i  bronzanu na Prvenstvu Republike Srpske za mlađe kadete do 12 godina, koje je održano u Prijedoru.

Na ovom takmičenju nastupilo je petoro članova fočanske Perućice: Jovana Zečević, Magdalena Vuković, Lara Dunjić, Marko Ristanović i Milivoje Vuković.

Fočanske nade prijatno su iznenadile.

U ženskoj konkurenciji potpuna dominacija Fočanki.

stoni malci 3

Magdalena Vuković je postala šampionka Srpske, a u finalu je savladala svoju klupsku drugaricu Jovanu Zečević sa 3:2 u setovima.

Osim pojedinačnih medalja, njih dvije su osvojile zlato i u ženskom dublu. U finalu su nadigrale par iz Banjaluke.

Medalje za Perućicu nisu izostale ni u muškoj konkurenciji.

U igri muških dublova Marko Ristanović i Milivoje Vuković osvojili su treće mjesto.