На пијаци у Фочи најтраженије је домаће поврће. Свјежа зелена салата и млади лук произведени у фочанским и селима околних општина дио су понуде која највише интересује купце.
У односу на прошлогодишње прве јунске дане цијене поврћа углавном су порасле. Килограм зелене салате је четири марке, млади лук кошта четири и по, а главица црног лука по килограму двије и по марке. За килограм краставца потребно је издвојити двије и по марке, парадајз је три и по, паприка три, мрква марку и по.
Цвекла се продаје по три марке, купус 0.80 КМ, буранија пет, док је килограм младог кромпира двије марке.

Мирсад Габела из Горажда посљедње двије деценије у Фочи редовно продаје своје поврће. Задовољан је продајом, али га, каже, забрињава што се број купаца из године у годину смањује.
-Пијаца се, не само овдје, већ и у другим мјестима, постепено гаси. Народа нема, старији умиру, а омладина ријетко долази. Још увијек су старији главне муштерије, а млађи немају навику да купују на пијаци. Иду у велике тржне центре и тамо пазаре-рекао је Габела.
У тржним центрима и маркетима избор је већи, можда се и уштеди, али се по квалитету не може поредити са намирницама које производе домаћи пољопривредници, сагласни су и трговци и купци. Они којима је на првом мјесту здравље и даље бирају пијацу.

Код Жарка Рашевића из фочанског села Градац Фочаци купују млијеко и млијечне производе.
-Цијена младог сира је 10 КМ, зрели сир кошта 12, док је козји сир 15 марака. Козје млијеко је четири, а кравље двије и по марке. У односу на цијене у продавницама, можда је мало скупље, али је ипак ријеч о квалитетним домаћим производима. Није тешко продати добар производ, а нарочито сада када се уполовио број пијачних продаваца. Пола тезги је празно-каже Рашевић.
На пијачне тезге у Пријекој чаршији долази се и по сухомеснате производе припремљене на традиционалан начин. Купују се и домаћа јаја, за шта је потребно издвојити 15 КМ по корнету.
-Прушут кошта од 20 до 25 КМ, печеница и сланина је до 20 КМ и све је наше домаће. У односу на прошлу годину цијене су скочиле, али нису много. Ипак, задовољни смо продајом, интересовања има, купује се колико ко може-рекао је Миломир Крунић из Мијаковића.

Пијачни продавци своје тезге и понуду обогатили су и воћем, па они који желе да се освјеже и засладе трешњама за килограм треба да издвоје четири КМ, док је цијена јагода пет марака.
У понуди је и сезонско цвијеће.
-Цијене се крећу од пола марке до три КМ по садници, док готови цвјетни аранжмани у саксијама коштају осам КМ-рекла је Оливера Милетић, расадничар из Кута.

Нестабилно вријеме одложлило је прољетну садњу поврћа, па је на пијаци богата понуда расада паприке, парадајза, прасе, купуса и раштана.
Цијене се крећу од марку до пет КМ, зависно од културе и начина узгоја.