У фочанском Центру за културу и информисање за средњошколце и студенте организована је радионица „Разлике нас обогаћују“, којом је обиљежен Међународни дан толераниције. Кроз различите примјере и игре указано је да толеранција није израз слабости и попустљивости, већ врлина сваког појединца и један од предуслова за напредак друштва.
Учесници радионице оцијенили су важним подизање свијести о међусобном поштовању и уважавању других и другачијих.
-На радионици смо научили да најприје треба да будемо стрпљиви, да у одређеним ситуацијама сагледамо све стране, а потом доносимо одлуке-рекао је средњошколац Ђорђе Павловић.
-Толеранција је у данашње вријеме веома битна, јер се са њом могу спријечити бројни проблеми. Увијек постоји простор да се степен толеранције унаприједи, само је потребно да сви заједно радимо на томе-рекао је студент Медицинског факултета у Фочи Тодор Станковић.

Радионицу о богатству различитости организовао је Центар за културу и информисање Фоча.
-Циљ ове активности је да се младима скрене пажња о томе шта у оваквом времену значи бити толерантан, да заједно размишљамо о различитости и да се подсјетимо да живимо у друштву гдје постоје стереотипи и предрасуде. Кроз разне приче и игре видјели смо да је толеранција разумијевање и прихватање, али да не мора да значи ако туђе мишљење прихватамо да треба да мијењамо сопствено и нашу личност. Бити толерантан значи створити много боље услове за лакши живот-рекла је директор Центра Славица Филиповић.
Генерална скупштина Уједињених нација усвојила је 1996. године резолуцију којом је 16. новембар прогласила за Међународни дан толеранције.
Годину раније, на тај дан, Унеско је усвојио Декларацију о принципима толеранције, у којој се, између осталог, наводи да толеранција значи прихватање чињенице да људска бића, природно разноврсна по изгледу, положају, говору, понашању и вриједностима, имају право да живе у миру и буду то што јесу.