Радници Националног парка „Сутјеска“, који су седамдесет шести дан у генералном штрајку, окупили су се испред канцеларија Парка у Фочи како би још једном скренули пажњу на тешку ситуацију у којој се налази ова јавна установа. Истичу да су принуђени да на овај начин траже своја права међу којима су исплата плата, трајно рјешавање финансирања Парка и смјена менаџмента ове јавне установе.
Радници најстаријег националног парка у БиХ забринути су због нагомиланих проблема. Приморани су да протестним окупљањима дођу до испуњења захтјева.
-Један од наших захтјева јесте и смјена менаџмeнта, упутили смо приједлог Влади да се формира принудна управа коју би чинили радници и представници министарства без актуелног менаџемнта. Захтијевамо исплату фебруарске и мартовске плате, а имамо проблема и са уплатом здравственог осигурања, поштo људи не могу да се лијече, враћају се из здравствених установа и очекујемо и то хитно да се уплати-навео је предсједник Штрајкачког одбора, Драгомир Дракул.
Од надлежних очекују конкретне одговоре, наводећи да је туристичка сезона у току и да не желе да стварају додатне губитке.
-Поштује се минималан процес рада, ради само ловочуварска и служба заштите објеката, остало ништа не ради, рампе су спуштене, закључане, гости се враћају, резервације отказују, угоститељски објекти не раде, трава је непокошена, шума се не дозначује, а ми смо на ивици егзистенције-рекао је Дракул.

Радници поручују да су и они и установа доведени у безизлазну ситуацију. Међу њима Петар Радовић и Миланко Владичић:
-Свакодневно долазе рачуни за струју, воду, све остало, кредити, здравствено смо неосигурани, колапс, ужас-рекао је Радовић.
-Доведени смо у незгодну ситуацију, фактички смо покрадени од стране свих директора. Имамо преко милион марака правоснажних пресуда, аванса за шуму више од милион, ниједну тужбу не можемо да добијемо, а ја не могу да вјерујем да ту нису умијешани и људи из парка који то стопирају, а то су све евидентне крађе. Нити ко долази, нити ко реагује, не знамо више шта да радимо-рекао је Владичић.
Уколико ускоро не добију конкретан одговор од надлежних, из Штрајкачког одбора поручују да ће предузети радикалне мјере, као што су блокада магистралног пута Фоча-Требиње и одлазак пред зграду Владе РС у Бањалуци гдје ће, како кажу остати до испуњења захтјева.
Из Министарства за просторно уређење, грађевинарство и екологију РС раније су одговорили да је у току истрага пословања у НП „Сутјеска“, те да је покренута и смјена менаџмента.
–Министар за просторно уређење, грађевинарство и екологију Бојан Випотник је, успио да се путем Компензационог фонда исплати дио дуговања радницима ЈУ НП Сутјеска, такође разговарао је са представницима радника и синдиката показао пуно разумијевање за њихове захтјеве. Надлежне институције истражују пословање, како су радници и захтијевали. Покренуто је и питање смјене менаџмента и о томе ћемо ускоро имати више информација-рекли су у Министарству.

Радници су 13. марта ступили у једночасовни штрајк упозорења, а у генерални штрајк 22. марта. Након данашњег мирног окупљања испред канцеларија у Фочи, упутили су се и у протестну шетњу улицама Фоче.