Naslovna Sport Košarkaši Sutjeske bolji od Sokoca, poraz odbojkaša i odbojkašica

Košarkaši Sutjeske bolji od Sokoca, poraz odbojkaša i odbojkašica

14 C
Foča

Košarkaši Sutjeske savladali su na svom terenu ekipu Sokoca rezultatom 78:72 u 16. kolu Prve lige Republike Srpske.

Po četvrtinama je bilo 24:22, 11:10, 18:22, 25:18.

U izuzetno borbenoj i neizvjesnoj utakmici, domaći košarkaši uspjeli su da prelome rezultat u svoju korist polovinom posljednje dionice.

Početkom četvrte četvrtine, gosti su imali prednost od četiri poena, nakon čega je uslijedila odlična igra Sutjeske, tačnije zablistao je Mrđan Mrković koji je u tom dijelu igre ubacio 12 poena i može se reći da je, uz Aleksandra Tunguza, najzaslužniji za ovaj izuzetno važan trijumf  Fočaka.

Aleksandar Tunguz je sa 22 poena bio najefikasniji igrač utakmice.

Odlično je odigrao i Ivan Zejak, koji je postigao 18, Mrđan Mrković je ubacio 17, a Dejan Ćirović 13 poena.

Kod gostiju istakli su se Filip Nešić sa 18 i Nemanja Pečenica sa poenom manje.

Fočacima je ovo četvrta pobjeda iz 16 mečeva, veoma važna u borbi za opstanak, dok Sokolac sada ima polovičan učinak- osam pobjeda i isto toliko izgubljenih mečeva.

U narednom kolu Sutjeska gostuje u Zvorniku ekipi Drina Princip koja je u gornjem dijelu tabele sa devet pobjeda i sedam poraza.

Odbojka: Slijedi meč odluke sa Bosnom

Odbojkaši Maglića poraženi su na gostovanju u Kaknju od istoimenog domaćina sa 3:0 u 17. kolu Premijer lige BiH. Istim rezultatom, ženska ekipa Maglića izgubila je na gostovanju u Lukavcu od domaćeg Smeča.

U susretu u Kaknju domaćin je opravdao ulogu favorita, mada su Fočaci pružili snažan otpor.

Najneizvjesnije bilo je u prvom setu koji se igrao na razliku, a pripao je domaćinu rezultatom 26:24. I u drugom setu vodila se velika borba 25:22 za Kakanj, dok je treći period igre završen nešto većom razlikom 25:19.

Fočaci su ovim porazom pali na peto mjesto.

Sarajevska Bosna ih je pretekla pobjedom protiv Radnika iz Bijeljine 3:1.

Bosna je sada na mjestu koje vodi u doigravanje za prvaka BiH, ali ima samo bod više od Maglića.

U posljednjem kolu pred doigravanje, sastaće se upravo ove dvije ekipe i to u Foči.

Maglić ima lijepu priliku da pred svojom publikom pobjedom protiv Bosne izbori plasman u ligu za prvaka, što bi bio zaista ogroman uspjeh.

Odbojkašice Maglića poražene su u Lukavcu 3:0, po setovima je bilo 25.11,25.22, 25.20.