Насловна Спорт Кошаркашима Сутјеске мало недостајало да изненаде Хео-пораз одбојкаша- одлични каратисти

15 C
Foča

Кошаркаши Сутјеске поражени су на свом терену од билећког Хеа 69:74 у 18. колу Прве лиге Републике СРпске.

Мада су гости важили за апсолутне фаворите, што показују мјеста на табели- Хео је други, а Сутејска 11, и овога пута сусрет старих ривала био је изузетно неизвјестан и узбудљив.

У првом полувремену играла се прилично изједначена кошарка, а онда је почетком другог полувремена Хео успио да направи велику разлику. Било је плус 16 за госте  36:52.

Сви у дворани помислили су да је меч ријешен, али изузетно борбени играчи Сутјеске другачије су размишљали. Заиграли су пожртвовано у одбрани, кренуо их је и шут за три поена, па су до краја треће четвртине успјели да приђу на свега четири поена заостатка 54:58.

У посљедњој дионици виђена је велика драма.

Сутјеска је наставила са гранитном одбраном и миц по миц, кош по кош, половином четврте четвртине успијева да поведе. На 5:35 до краја било је 68:65 за Сутјеску.

Домаћину тада као да је понестало снаге, што гости предвођени искусним Милијаном Боцком кажњавају и до краја меча поново окрећу резултат у своју корист. У посљедњих пет и по минута Сутјеска је постигла само један поен, а гости девет, тако да су, ипак, укњижили очекиване бодове.

Плејмејкер Хеа Милијан Боцка био је најефикаснији играч утакмице са 23 поена, док су у екипи Сутјеске  Мрђан Мрковић, Дејан Ћировић и Иван Зејак убацили по14 поена. Добро су одиграли и Миланко Капруран са 11 и Александар Тунгуз са 10 поена.

Пораз одбојкаша у Бањалуци

У одбојкашкој Премијер лиги БиХ почела су доигравања за првака и за опсатанак.

Одбојкаши фочанског Маглића поражени су у Бањалуци од Борца у првом колу мини лиге за опстанак, у којој учествују клубови од шестог до десетог мјеста.

У Борику је било лаганих 3:0 за домаћина. Треба рећи да је Маглић у Бања Луку стигао са само седам играча.

По сетовима је било: 25:20, 25:16, 25:18.

У другом сусрету лиге за опстанак, Радник је у Бијељини савладао Темпо из Ражљева са 3:2.

Одличан наступ каратиста Љубишње на Српска опен

Карате клуб Љубишња из Фоче имао је запажен наступ на првом Српска опен турниру који је одржан у Бањалуци.

На овом такмичењу наступило је 836 такмичара из 59 клубова Српске, Федерације БиХ, Србије, Црне Горе и Хртватске.

Љубишња је освојила четири медаље- по једно злато и сребро и двије бронзе.

Златом се у категорији сениора паракаратиста у катама окитио Горан Ковачевић.

Сребро је у борбама у категорији јуниора освојио Стефан Пејовић, а бронзе Алекса Тешовић и Милош Рашевић, такође, у борбама јуниора.