Večeras otvaranje izložbe troje mladih umjetnika iz Foče
17.08.2018 | 00:00
Izložba slika i crteža pod nazivom „IZLAZ/IZRAZ“, čiji su autori Vladimir Milanović, Milan Kujundžić i Milica Bjelović, biće otvorena večeras u 19,00 časova, u galeriji Muzeja Stare Hercegovine.
Troje mladih umjetnika iz Foče posjetiocima će se predstaviti raznovrsnim tehnikama i motivima a naziv izložbe, kako kažu, svjedoči o njihovom izrazu u likovnom smislu, ali i izlazu iz studentske ere u individualne umjetnike.
“Na izložbi se mogu vidjeti, ali i kupiti, radovi rađeni akrilom, uljem na platnu, mješanim tehnikama i unošenjem stranih materijala na platno“, kazao je koautor izložbe Vladimir Milanović, apsolvent na Akademiji likovnih umjetnosti u Trebinju. Bjelovićeva je na istoj akademiji diplomirala na odsjeku za grafički dizajn, dok Kujundžić pohađa treću godinu studija.
Izložba je prodajnog karaktera. Posjetiocima će biti dostupna do 1. septembra, a može se pogledati radnim danima 7-18 i subotom 10-18 časova.
Новинар: Наташа
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено, али уз обавезно навођење извора и уз постављање линка на www.radiofoca.com