Header
ДРУШТВО

Општина повећала средства за вантјелесну оплодњу

18.02.2020 | 00:00
Општина повећала средства за вантјелесну оплодњу

За разлику од претходних година када је Општина Фоча за вантјелесну оплодњу издвајала 25 хиљада марака, од ове године тај износ је увећан за пет хиљада и износи 30 хиљада марака.

Иако Фонд здравственог осигурања Републике Српске финансира три процедуре, Општина Фоча је својим правилником регулисала да подржава брачне парове који настављају са процедурама.

-Из тог фонда општина ће са по пет хиљада марака подржати три брачна пара који немају право на средства Фонда здравственог осигурања Српске, а три брачна пара која су у трећој процедури добиће по три хиљаде марака- саопштено је из Општине Фоча.

У саопштењу се подсјећа да су до сада средства за вантјелесну оплодњу добили сви подносиоци захтјева који су испуњавали услове правилника.

У протеклих седам година општина је за подршку вантјелесној оплодњи издвојила 132 хиљаде марака, а средства је добио 31 млади брачни пар.

Новинар: Радио


SHARE: