Почињу тестирања у Универзитетској болници Фоча
25.05.2020 | 00:00
У Универзитетској болници Фоча ове седмице почиње са радом лабораторија за тестирање на вирус корона, а биће отворена и нова поликлиника са модерно опремљеним амбулантама, истакнуто је на данашњој сједници општинског Штаба за ванредне ситуације.
Начелник општине Радисав Машић каже да ће у сриједу, 27. маја, почетак рада лабораторије и нове поликлинике озваничити премијер Српске Радован Вишковић и министар здравља Ален Шеранић.
„Болница је оспособљена за тестирање и сутра почиње са тим послом, а прекосутра ће министар и премијер то и званично отворити и на једној пригодној манифестацији рећи шта су даљи планови у нашој болници“, рекао је Машић.
Он је подсјетио да је у Универзитетској болници Фоча у току завршна фаза реконструкције, која поред нове поликлинике, подразумијева нове операционе и ангиосалу, те опремање болничких одјељења.
Локална управа ће, навео је Машић, дати допринос изградњом обилазнице са 50 паркинг мјеста, чиме ће се олакшати прилаз новој поликлиници и обезбиједити паркирање возила.
На сједници Кризног штаба је констатовано да ће радно вријеме свих угоститељских објеката у Фочи, како је то регулисано одлуком Републичког штаба, до 8. јуна бити од 6.00 до 23.00 часа, док трговине неће мијењати постојећи режим рада- до 21.00 радним данима и викендом до 18.00 часова.
Под здравственим надзором у Фочи остало је још десет особа, а у ковид одјељењу Универзитетске болнице два пацијента из Калиновика позитивна на вирус корона.
Новинар: Игор
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено, али уз обавезно навођење извора и уз постављање линка на www.radiofoca.com