Header
ДРУШТВО

Полицајци у чевртој хуманој акцији давања крви

23.12.2020 | 00:00
Полицајци у чевртој хуманој акцији давања крви

Двадесет три припадника Полицијске управе Фоча данас и сутра добровољно ће дати крв Служби за трансфизијску медицину при Универзитетској болници Фоча показујући и на тај начин хумани аспект професије.

Портпарол Управе Свјетлана Говедарица рекла је да је ово четврта овогодишња организована акција, као и да је протеклом периоду крв индивидуално дао већи број службеника фочанске Управе.

-Овај пут полицајци су се одазвали уважавајући потребе Завода за трансфузијску медицину РС за обнављање крви. И поред ових организованих акција наши припадници сами се одазивају позивима за давање крви, у складу са потребама грађана. Једног дана крвне јединице могу затребати свима нама, тако да се овим акцијама показује и појединачна и колективна хуманост-рекла је Говедарица.

Акција давања крви припадника полиције, којој су приступили и вишегодишњи даваоци, организује се и поводом обиљежавања Дана полиције - 4. априла, крсне славе МУП-а Републике Српске - Аранђеловдана, 21. новембра, те за Дан Републике Српске - 9. јануара.

Новинар: Радмила


SHARE: