Племенита Шкилетова душа преселила у вјечност
14.10.2021 | 00:00
На градском гробљу Бараковац у Фочи данас је на вјечни починак испраћен Младен Шкипина Шкиле, који је након краће болести преминуо у 48. години.
Сазнање о његовој прераној смрти изненадилo је и растужилo све који су га бар мало познавали, а слободно се може рећи да су га у Фочи готово сви знали.
Шкиле је био оличење доброте, и то оне доброте без предумишљаја и без икаквог задњег интереса.
Овај добри див племените душе, који је плијенио својом искреношћу, остаће упамћен као велики познавалац и обожавалац метал музике и рокенрола, човјек који је страшћу за том врстом музике „заразио“ генерације фочанских клинаца.
Изнад свега је волио музику, био је активан на друштвеним мрежама гдје је ширио љубав посебно према домаћем рокенролу, и према својој „Црвеној звезди“.
Свуда је био омиљен, а посебно у колективу Радио Фоче, који га је поштовао и цијенио и онда када је критички оцјењивао његов рад.
Иза Шкилета је остала вриједна колекција музике, на више врста носача звука, од плоча, касета до ЦД-ова, коју је брижљиво годинама и деценијама прикупљао, али је остала и огромна празнина и осјећај, код свих који су га познавали, као да су остали без члана уже породице.
Шкиле наш добри, праштај и почивај у миру!
Новинар: Игор
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено, али уз обавезно навођење извора и уз постављање линка на www.radiofoca.com