Header
ДРУШТВО

Grad uništio usjeve u Ravnim Njivama

15.06.2015 | 00:00
Grad uništio usjeve u Ravnim Njivama

Jako nevrijeme praćeno gradom proteklog vikenda pričinilo je veliku materijalnu štetu mještanima fočanskog zaseoka Ravne Njive, a potpuno uništilo poljoprivredne usjeve. Mještani očajni i nemoćni, očekuju pomoć opštine, jer kako kažu, šteta je ogromna i sami je ne mogu nadoknaditi.

Miodrag Ostović iz Foče, u nedostatku zaposlenja nedavno je na dva i po dunuma zemlje u ovom zaseoku zasijao povrće i voće, kako bi prehranio porodicu i bavio se poljoprivredom, kao jedinim načinom opstanka. Led ga je ostavio bez očekivanih prinosa paprike, paradajza, krompira, jagoda i malina.

-Sve je bukvalno nestalo za kratko vrijeme, kompletan rad svih nas koji gore radimo je uništen. Starosjedioci se ne sjećaju da je ovako nevrijeme ikada bilo-priča Ostović.

Desetak domaćinstava potpuno je očajno jer je šteta na poljoprivrednim usjevima stoodstotna.  Traže tačnu procjenu i pomoć od opštine.

-Predali smo zahtjev opštini, odnosno načelniku da se formira komisija koja bi izašla na teren i da se uvjeri šta je nevrijeme učinilo-kaže Ostović.

U opštini kažu da će razmotriti zahtjeve mještana, a da će nakon toga biti donesena konačna odluka, kako će se i na koji način, zavisno od raspoloživih sredstava i propisanih pravila, pomoći mještanima Ravnih Njiva.

Новинар: Радмила


SHARE: