Header
СПОРТ

Стонотенисери „Перућице“ шампиони Републике Српске

17.03.2025 | 11:46
Стонотенисери „Перућице“ шампиони Републике Српске

Стонотенисери „Перућице“ шампиони су Републике Српске, а од наредне сезоне наступаће у Премијер лиги Босне и Херцеговине.

На завршном турниру у Фочи на којем је наступало пет најбоље пласираних екипа из Прве лиге Републике Српске, стонотенисери „Перућице“  нису изгубили ниједан меч. То им је, уз девет побједа из регуларног дијела првенства, донијело пласман у Премијер лигу Босне и Херцеговине.

Фочански стонотенисери задовољни - остварили су свој циљ, улазак у Премијер лигу БиХ. „ Лига је била изједначена, са тешким мечевима. Уз доста тренирања, одрицања и напора да се ускладе тренинзи, посао и породичне обавезе, успјели смо. Поред тога неопходна је љубав према спорту и успјех је онда ту“, рекао је члан „Перућице“ Александар Дракул.

Стонотенисери „Перућице“ уиграна су екипа. Заједно наступају дуже од 15 година. По мишљењу капитена, Дамјана Марковића, континуитет у раду је један од предуслова за успјех. „И данас су ослонац екипе момци који су почели тренирати између 2003. и 2005.године. Неки од нас су завршили факултете, запослили се, основали породице, неки чак и не живе у Фочи али ми се и даље окупљамо и имамо јединство које нам омогућава континуитет посебно у Првој лиги Републике Српске. Лига је била врло квалитетна али наш циљ је био улазак у Премијер лигу и остварили смо га. Премијер лига је виши ниво, биће доста теже али се надамо добром наступу“, рекао је Марковић.

Према ријечима тренера СТК „Перућица“ Наде Кујунџић, завршни турнир је био изузетно тежак, а свака од пет екипа је наступала са циљем да заузме прво мјесто: „Наши момци су били феноменални. Завршили су Први лигу без иједног изгубљеног меча и то је за сваку похвалу. Они су из сезоне у сезону све бољи и бољи, имају више мотивације, имају жар за побједом, да се понекад запитам одакле им таква воља. Они су феноменална екипа и знам да ће и у Премијер лиги остварити одличан наступ“.

СТК "Славуј" Брчко

Друго мјесто на завршном турниру заузео је Стонотениски клуб „Славуј“ из Брчког. „  Одличан турнир. Било је добрих мечева, сви смо се максимално трудили али Перућица је заслужено освојила прво мјесто“, рекао је предсједник клуба Милован Радић.

СТК "Борац" Бања Лука

Трећепласирани стонотенисери „Борца“ из Бања Луке задовољни су организацијом турнира и показаном игром свих екипа. „ Ја сам задовољан мечевима које сам одиграо а и задовољан смо комплетном екипом Борца, јер смо прије завршног турнира имали проблема око организације екипе јер нисмо у континуитету били комплетни. Турнир је био одлично организован и честитам побједнику“, рекао је стонотенисер „Борца“ Владимир Пунић.

На завршном турниру, четврто мјесто заузела је екипа Приједора док су стонотенисери СТК „Соко“ из Брчког такмичење завршили на петом мјесту.

 

Новинар: Наташа Петровић


SHARE: