На Тјентишту се љубе Исток и Запад- почео 11. ОК фест
19.07.2025 | 09:14
Наступима Рамба Амадеуса, Плавог оркестра, Бркова и Елементала, на Тјентишту је почео 11. Јелен ОК фест, који је и ове године окупио хиљаде младих са простора бивше Југославије, али и бројних земаља Европе и свијета.
Уз пуно плеса и добрих ритмова, програм на главној бини отворила је загребачка група Елементал, да би затим на позорницу изашао Рамбо Амадеус, чији је наступ био спој сатире, фанка и озбиљне музике с поруком, а публика – насмијана, распјевана и одушевљена.

Први наступ Плавог оркестра на Тјентишту је пробудио носталгију и показао да и нове генерације препознају емоцију прохујалих времена. Вече је завршено енергичним наступом Бркова, који су постали једно од заштитних лица овог фестивал.
„Овдје је толико добра природа, видите и сами, не морам то да вам говорим јер знате боље од мене. Ја сам градски јадник и овдје дођем да дишем, синоћ сам само стајао и дисао” рекао је новинарима Шемсо из Бркова.

Уочи почетка фестивала, директор Јелен ОК феста Дубравко Сувара захвалио се публици, спонзорима, пријатељима фестивала и извођачима, који се из године у годину са задовољством враћају на фестивал.
„Заједничком енергијм смо створили један регионални догађај који је препознат и оно што је сигурно обавеза већ сада, на првом фестивалском дану ове године, јесте да сљедеће године будемо успјешнији и масовнији и да квалитет фестивала буде бољи“ изјавио је Сувара.

Начелник општине Фоча Милан Вукадиновић пожелио је добродошлицу у своје име и у име свих становника ове општине.
„Добро дошли на најбољи музички фестивал у БиХ, а вјероватно и шире. Заиста ми је драго што сваке године овдје услови и атмосфера иду корак даље и надам се да ће фестивал и ове године протећи у најбољем реду. Желим вам да уживате у споју забаве и природе”, додао је Вукадиновић.
Вршилац дужности директора НП Сутјеска Зоран Чанчар рекао је да слика, која може да се види и доживи на Тјентишту, треба да иде далеко у свијет.
“Овај декор и ова љепота је нешто што се не веже за Земљу, ово је нешто ван земљине орбите”, рекао је Чанчар.
Организатори поручују да ће Јелен ОК фест и ове године богатим садржајима, феноменалним програмом и музиком учинити Национални парк Сутјеска епицентром најбољег провода у региону, а током три фестивалска дана смјењиваће се врхунска имена регионалне и свјетске музичке сцене.
Другог дана, између осталих, наступају Ортодокс Келтс, Дубиоза колектив, Култур шок...
Новинар: Игор Јанковић
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено, али уз обавезно навођење извора и уз постављање линка на www.radiofoca.com