Header
ДРУШТВО

Mladen Nikačević najmlađi pčelar u Čajniču

14.04.2016 | 00:00
Mladen Nikačević najmlađi pčelar u Čajniču

Šesnaestogodišnji Mladen Nikačević najmlađi je pčelar na području opštine Čajniče, gdje je, inače, sve više ljudi zainteresovano za pčelarenje, a mnogima je to važan izvor prihoda.

Mladen Nikačević od malih nogu bavi se poljoprivredom, pa tako i pčelarstvom. Vrijedan je i stiže da uradi sve poslove, kao i da ispuni školske obaveze.

Za pčelarstvo se počeo interesovati prije devet  godina kada je na poklon dobio prvu košnicu. Uspeo je, kaže, u međuvremenu da prevlada strah od uboda pčela, poveća broj društava i čvrsto odluči da je ovo zanimanje kojim će se baviti, uporedo sa školom.

"Moj djed  je pčelario i ja sam to vidjeo kod njega. Nakon  njegove smrti niko nije htio da se prihvati pčela, pa sam ja odlučio  da pokušam. Trenutno imam preko petnaest košnica, a ove godine planiram da nabavim još“, kaže Mladen.

Mladen  je najmlađi pčelar u opštini a rijetki su njegovi vršnjaci koji hoće da se bave pčelarstvom na području ove opštine.

Новинар: Радио


SHARE: